Ndërlidhjet

DAMASK


Së paku 30 persona vdiqën dhe 44 u lënduan nga përplasja e një veture me një autobus, sot në Siri. Agjencia shtetërore e lajmeve, "Sana" tha se aksidenti ka ndodhur në rrugën ndërmjet Damaskut dhe Suvadës. Sipas autoriteteve, shkak i fatkeqësisë besohet të jetë shpejtësia e madhe.
XS
SM
MD
LG