Ndërlidhjet

ATHINË


Zëvendës sekretari i Departamentit amerikan të Shtetit, Robert Zoellick e quajti Greqinë partner strategjik që mund të ndihmojë planet e Uashingtonit për promovimin e demokracisë në Lindjen e Mesme dhe në Ballkan. Ai u takua në Athinë me kryeministrin e Greqisë, Costas Caramanlis dhe ministrin e jashtëm, Petros Moliviatis.
XS
SM
MD
LG