Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kufomat e 43 shqiptarëve të vrarë gjatë luftës në Kosovë u kthyen sot nga Serbia në Kosovë, thanë zyrtarët.
"Deri tani rreth 400 kufoma janë kthyer nga Serbia" tha shefi i zyrës së UNMIK-ut për persona të zhdukur, Jose Pablo Baraybar. Numri i përgjithshëm i personave të zhdukur gjatë luftës në Kosovë është 3.192, prej të cilëve 2.460 janë shqiptarë, 529 serbë dhe 203 të pakicave të tjera.
XS
SM
MD
LG