Ndërlidhjet

BAGDAD


Pentagoni ka bërë të ditur se ka arrestuar një nga ndihmësat më të ngushtë të Abu Musa al Zarakuit kreut të terroristëve në Irak.
Gjatë ditës në Irak është vrarë shefi i Bald Ruzit, 50 kilometra në verilindje të Bagdadit. Derisa në Kirkuk nga një bombë u vranë tre civilë dhe u plagosën 8 të tjerë.
XS
SM
MD
LG