Ndërlidhjet

BAGDAD


5 persona u vranë nga shpërthimi i një veture bombë, sot në afërsi të qytetit Bakuba. Në mesin e të vrarëve janë edhe 4 oficerë të policisë. Në Bagdad ndërkaq, u vra një zyrtar i ministrisë së arsimit të Irakut. Ndërkohë, njoftohet se Asamblea Kombëtare e Irakut do të mblidhet neser, për të zgjedhur kryetarin e parlamentit dhe dy zëvendësit e tij.
XS
SM
MD
LG