Ndërlidhjet

DAMASK


Ministri i jashtëm i Iranit Kamal Kharrazi shprehu shqetësimet e Teheranit për zhvillimet në Liban. Karrazi dhe homologu i tij nga Siria Faruq al Shara, pas takimit në Damask, theksuan rëndësinë e ruajtjes së stabilitetit dhe paqes. Neser, në Damask do të qëndrojë i dërguari i Kombeve të Bashkuara, Terje Roed Larsen, i cili do të diskutojë me presidentin e Sirisë Bashar al Assad, rreth afatit për tërheqjen e plotë të trupave të Sirisë nga Libani.
XS
SM
MD
LG