Ndërlidhjet

KANDAHAR


9 ushtarë afganë u vranë në sulmin e militantëve në një ndërtesë qeveritare në Afganistanin jugor. Policia njoftoi se në një incident tjetër, një person u vra nga shpërthimi i bombës në afërsi të kalimit kufitar ndërmjet Afganistanit dhe Pakistanit. Forcat amerikane dhe ushtria e policia e Afganistanit, që nga viti 2001 vazhdojnë të luftojnë mbetjet e ish regjimit taleban.
XS
SM
MD
LG