Ndërlidhjet

KIEV


Presidenti i Ukrainës Viktor Yushchenko sot fillon vizitën katër ditëshe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai do të takohet me presidentin amerikan George Bush dhe me udhëheqësit e Kongresit. Ministri i jashtëm i Ukrainës, Boris Tarasyuk tha se ky vend angazhohet për partneritet të vërtet strategjik me Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG