Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Ukrainës Viktor Yushchenko, sot në Uashington do të takohet me presidentin amerikan George Bush.
Lideri ukrainas dje mbërriti për vizitë 4-ditëshe në Shtetet e Bashkuara, për t'u dhënë shtytje lidhjeve dypalëshe.
Raportohet se Bush dhe Yushchenko do të diskutojnë një varg çështjesh, përfshirë shitjen sekrete të raketave në Iran dhe Kinë para 4 vjetësh.
Disa politikanë ukrainas kanë pohuar se shitja është miratuar nga presidenti i atëhershëm Leonid Kuchma.
XS
SM
MD
LG