Ndërlidhjet

MINSK


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe homologu i tij bellorus Alyaksandr Lukashenka, sot në pushimoren Soçi në Detin e Zi do ta diskutojnë bashkëpunimin e ndërsjellë ushtarak dhe të sigurisë, si dhe zbatimin e marrëveshjes për unionin midis dy vendeve.
Sipas kësaj marrëveshjeje, vitin e ardhshëm Bellorusia duhet të fillojë ta përdorë rublën ruse.
XS
SM
MD
LG