Ndërlidhjet

BEOGRAD


Sreten Lukiç, ish gjeneral i policisë serbe, është dorëzuar në Gjykatën e Hagës për ish-Jugosllavinë.
Lukiç akuzohet për planifikimin dhe urdhërimin e vrasjes së civilëve shqiptarë në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-'99.
XS
SM
MD
LG