Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti ukrainas Viktor Jushçenko, takohet gjatë ditës me presidentin Bush. Jushçenko është në një vizitë katër ditore në Shtetet e Bashkuara, vizita e parë pas zgjedhjes si president.
Gjatë kësaj vizite presidenti ukrainas do t'i drejtohet Kongresit amerikan, si dhe do vizitojë qytetet e Bostonit dhe Çikagos, ku gjendet një bashkësi e madhe e ukrainasve, nga ku vjen dhe bashkëshortja e tij.
XS
SM
MD
LG