Ndërlidhjet

HAGË


Ka mbërritur në Gjykatën e Hagës për ish-Jugosllavinë ish gjenerali i policisë serbe, Sreten Lukiç, i cili akuzohet për planifikimin dhe urdhërimin e vrasjes së civilëve shqiptarë gjatë konfliktit të viteve 1998 – '99.
Nuk është ende e qartë nëse Lukiq është dorëzuar apo është arrestuar.
XS
SM
MD
LG