Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane tha se 3 ushtarë amerikanë janë vrarë nga kryengritësit gjatë përleshjeve në Dajla dhe në krahinën Anbar. Një civil ndërkaq është vrarë në një sulm ndaj konvojit ushtarak amerikan, kurse një përkthyes u vra në Bakuba. Ndërkohë, ministria e brendshme e Irakut tha se persona të armatosur kanë rrëmbyer një gjeneral të ushtrisë irakiane në Bagdadin perendimor.
XS
SM
MD
LG