Ndërlidhjet

MOSKË


Marrëdhëniet Rusi-Bashkimi Evropian po zhvillohen me vendosmëri dhe kanë gjithnjë e më shumë pika të përbashkëta, tha presidenti i Rusisë Vladimir Putin pas takimit me shefin për Politikë të Jashtme dhe Siguri të BE-së në pushimoren Sochi në Detin e Zi.
Ngjashëm u prononcua edhe Javier Solana.
"Këto marrëdhënie po rriten gjithnjë e më shumë, dhe jam i sigurt se samiti i ardhshëm Rusi-BE në 10 maj, do të jetë një sukses", tha Solana, i cili më pas udhëtoi në Moskë për t'u takuar me ministrin e Jashtëm, Sergei Lavrov.
XS
SM
MD
LG