Ndërlidhjet

RIAD


Zyrtarët sauditë thanë se ka marrë fund rrethimi treditësh i një bastioni të militantëve të kërkuar islamikë në veri të Arabisë Saudite.
Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme Mansur al-Turki tha se në shkëmbim zjarrin në qytetin verior Al-Ras, janë vrarë të paktën 10 militantë.
Burime të paidentifikuara të sigurisë thanë se në mesin e të vrarëve janë edhe dy militantët e shumëkërkuar, Abdulkarim al-Mejjati dhe Saud Homoud al-Oteibi.
XS
SM
MD
LG