Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti i Iranit Mohammad Khatami tha se Irani dhe fuqitë evropiane kanë bërë progres në bisedimet për t'u siguruar se programi bërthamor i Teherani nuk mund të përdoret për armë bërthamore.
Pas takimit në Paris me presidentin e Francës Jacques Chirac, Khatami tha se janë ndërmarrë "hapa përpara" në këtë drejtim, dhe se Irani ka propozuar një "plan të përgjithshëm" për zgjidhjen e problemit.
XS
SM
MD
LG