Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani dhe Kina sot kanë nënshkruar disa marrëveshje për të nxitur bashkëpunimin në fushat e politikës, mbrojtjes, tregtisë dhe ekonomisë.
Marrëveshjet u nënshkruan në Islamabad në fillim të vizitës së kryeministrit kinez Wen Jiabao në Pakistan.
Jiabao tha pas takimit me kryeministrin Shaukat Aziz, se marrëveshjet "në fakt kanë institucionalizuar miqësinë e farkuar në 54 vjetët e shkuara".
XS
SM
MD
LG