Ndërlidhjet

TBILISI


Presidenti i Gjeorgjisë Mikhail Saakashvili tha se qeveria e tij i ofron Rusisë t'i lirojë dy bazat e mbetura ushtarake në vend, duke bërë thirrje njëherit për zgjidhje "të civilizuar" të kontestit.
Dy bazat ushtarake ruse në Gjeorgji janë të vendosura në Batumi, kryeqytetin e republikës autonome Ajara dhe në rajonin Samtskhe-Javaketi, të banuar me armenë.
XS
SM
MD
LG