Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara sot ka kumtuar se një pjesëtar i saj është vrarë nga kryengritësit në Irak gjatë një patrullimi. Në kumtesë thuhet se kryengritësit kishin sulmuar me bombë dhe me të shtëna nga armë zjarri. Në kumtesë nuk është specifikuar se ku ndodhi ky sulm.
XS
SM
MD
LG