Ndërlidhjet

PARIS


Princi i Monakos, Rainier III vdiq pas problemeve shëndetësore në mushkëri, në veshkë dhe në zemër, kanë kumtuar sot autoritetet në Monako. Princi Rainier, 81 vjeçar ka udhëhequr Monakon prej vitit 1949. Atë, në këtë post, do ta trashëgoj i biri i tij, princi Albert, 47 vjeçar.
XS
SM
MD
LG