Ndërlidhjet

SOÇI


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin u takua sot me presidentin e Taxhikistanit Emomali Rakhmonov. Bisedimet janë fokusuar në raportet tregtare dhe ekonomike si dhe reformat në bashkësinë e shteteve të pavarura.
"Jam i kënaqur që planet tona për tregtinë dhe bashkëpunimin ekonomik gradualisht po zbatohen. Jam i bindur se kjo është bazë e mirë edhe për zhvillimin e raporteve politike dhe humanitare" tha Putin. Dje, ai u takua me presidentin e Bellarusisë, Alyaksandr Lukashenka, me të cilin u pajtuan për reformimin e Bashkësisë së Shteteve të Pavarura.
XS
SM
MD
LG