Ndërlidhjet

KABUL


16 persona kanë vdekur dhe 2 të tjerë konsiderohen të zhdukur nga rrëzimi i një aeroplani të ushtrisë amerikane në Afganistanin juglindor. Fillimisht ushtria amerikane kishte njoftuar për 9 të vdekur. Moti i ligë, sipas forcave amerikane, besohet të jetë shkak i rrëzimit.
XS
SM
MD
LG