Ndërlidhjet

SOÇI


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin tha se shpreson që gjendja në Kirgizi pas përmbysjes së presidentit Askar Akayev të normalizohet.
"Shpresojmë që Kirgizia së shpejti do të ketë qeverinë legjitime. Ne mbajmë kontakte të vazhdueshme dhe jemi të gatshëm të ofrojmë ndihmën tonë" tha Putin pas takimit me presidentin e Taxhikistanit, Rakhmonov.
Në takim është diskutuar rreth raporteve ekonomike dhe reformave në Bashkësinë e Shteteve të Pavarura.
XS
SM
MD
LG