Ndërlidhjet

MOSKË


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice do të vizitojë Moskën me 19 dhe 20 prill. Ministri i jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov tha se vizita e saj është përgatitje për vizitën e presidentit amerikan George Bush në Rusi, me 9 maj. Bush do të marrë pjesë në ceremonitë me rastin e 60 vjetorit të fitores sovjetike ndaj Gjermanisë naziste.
XS
SM
MD
LG