Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria amerikane tha se 13 ushtarë amerikanë dhe tre civilë të punësuar nga ushtria, kanë vdekur nga rrëzimi i helikopterit ushtarak, dje në Afganistan. Zëdhënsja Cindy Moore tha sot se ky numër mund të arrijë në 18, pasi dy persona të tjerë nuk janë gjetur ende. Ky është incidenti më i rëndë ajëror që nga hyrja e trupave amerikane në Afganistan, në vitin 2001.
XS
SM
MD
LG