Ndërlidhjet

PRISHTINË


Delegacioni i Kosovës, që do të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të Papa Gjon Palit të Dytë, më vonë gjatë ditës arrinë në Romë. Në këtë delegacion, që kryesohet nga presidenti Ibrahim Rugova, është edhe kryeministri Bajram Kosumi, përfaqësues të Ipeshkvisë së Kosovës dhe personalitete të tjera. Ata për në Vatikan u nisën me aeroplan nga aeroporti i Prishtinës.
XS
SM
MD
LG