Ndërlidhjet

BEOGRAD


Bashkëpunimi me Tribunalin e Hagës është "obligim themelor" i unionit Serbi – Mali i Zi, ka thënë sot përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Havier Solana, pas takimit me kryetarin e unionit, Svetozar Maroviq në Beograd. Zoti Solana mëtutje është shprehur se "marrëveshja për aktivitetet lidhur me Tribunalin do të realizohet në tërësi". Është paralajmëruar se zoti Solana më vonë gjatë ditës, pritet të takohet me edhe me zyrtarët nmë të lartë të Serbisë.
XS
SM
MD
LG