Ndërlidhjet

UASHINGTON


Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara mbrëmë miratoi rezolutën që parasheh hetime ndërkomblëtare lidhur me vrasjen e ish kryeministrit të Libanit, Rafik Hariri. Duke komentuar këtë vendim, zëdhënësi i Departamentit amerikan të shtetit, Richard Boucher tha:
- Kjo do të ketë mbështetje ndërkombëtare dhe përkrahje. Të gjitha shtetet ftohen nga rezoluta që të bashkëpunojnë në tërësi me hetime. Shpresoj se edhe qeveria e libanit do të bashkëpunoj në mënyrë të plotë me hetimet.
XS
SM
MD
LG