Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani sot e vuri gurthemelin e reaktorit bërthamor të dytit, të cilin do ta ndërtojë me ndihmën e Kinës.
Vitin e kaluar Pakistani dhe Kina e nënshkruan marrëveshjen për ndërtimin e përbashkët të reaktorit bërthamor në Chashma, 225 km në jugperëndim të Islamabadit.
XS
SM
MD
LG