Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Iranit Mohammad Khatami mohoi se i ka dhënë dorën dhe ka folur me presidentin e Izraelit gjatë funeralit të Papa Gjon Palit II në Vatikan.
Më parë, presidenti i Izraelit Moshe Katsav, i cili është me origjinë nga Irani, tha se kishte shtrënguar duart me Khatamin, dhe kishin shkëmbyer disa fjalë në gjuhën farsi.
Politika zyrtare e Iranit synon shkatërrimin e Izraelit.
XS
SM
MD
LG