Ndërlidhjet

WINDSOR


Trashëgimtari i fronit Britanik Princi Charles, sot martohet me dashnoren e tij të vjetër Camilla Parker.
E ëma, Mbretëresha Elizabeth nuk pritet të merr pjesë në ceremoninë qytetare për djalin e saj më të madh në bashkinë e Windsor-it në perëndim të Londrës.
Në ceremonialin marrin pjesë kryeministri Tony Blair, si dhe anëtarë të familjes mbretërore saudite dhe të familjeve mbretërore evropiane.
XS
SM
MD
LG