Ndërlidhjet

BISHKEK


Bashkimi Evropian tha se do të ndajë 25 milionë euro ndihmë për tejkalimin e krizës politike në Kirgizi, pas përmbysjes së presidentit Askar Akayev. Michael Leigh, zëvendës drejtor i përgjithshëm i Komisionit Evropian tha se fondet do të përdoren për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme presidenciale, reformat e sistemit të drejtësisë dhe luftimin e korrupsionit.
XS
SM
MD
LG