Ndërlidhjet

PEKIN


Disa mijëra protestuesë marshuan sot në Pekin për të kundërshtuar dështimin e Japonisë për pranimin e krimeve të bëra gjatë Luftës së Dytë Botërore. Protestuesit mbanin flamuj të Kinës dhe bënë thirrje për bojkotimin e produkteve japoneze. Disa qindra protestues qëlluan me gurë dhe shishe rezidencën e ambasadorit të Japonisë.
XS
SM
MD
LG