Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

GAZË


3 adoleshentë palestinezë janë vrarë sot pasi forcat izraelite kanë shtënë ndaj një grupi të të rinjëve palestinezë, në Rripin e Gazës. Ky është incidenti më i rëndë që nga arritja e armëpushimit ndërmjet Izraelit dhe palestinezëve, para dy muajve. Ndërkohë, ministri i jashtëm i Izraelit Silvan Shalon sot ka mbrojtur planet e Izraelit për zgjerimin e kolonive në Bregun Perendimor, megjithë kundërshtimin e presidentit amerikan George Bush.
XS
SM
MD
LG