Ndërlidhjet

KABUL


Ka arritur në 18 numri i viktimave nga rrëzimi i helikopterit amerikan në Afganistan. 15 nga viktimat janë ushtarakë amerikanë dhe 3 janë kontraktorë civilë. Ndërkaq, kryengritësit talebanë thanë sot se e kanë vrarë një zyrtar të lartë afgan, të cilin e kishin rrëmbyer para disa ditësh.
XS
SM
MD
LG