Ndërlidhjet

PEKIN


Kina shprehu keqardhje për protestat e sotme në Pekin, në të cilat mijëra kinezë thyen xhamat dhe gjuajtën me gurë ambasadën japoneze. Ata protestonin kundër dështimit të Japonisë për pranimin e krimeve të bëra gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe kërkesave të saj për t'u bërë anëtare e përhershme e Këshillit të Sigurimit të OKB-së.
XS
SM
MD
LG