Ndërlidhjet

SHKUP


Në 9 komuna në Maqedoni sot mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve lokale, kurse në 11 komuna votohet për zgjedhjen e këshilltarëve dhe kryetarëve të qyteteve. Xhemajli Sahiti nga Komisioni shtetëror i zgjedhjeve, i tha Radios Evropa e Lirë se procesi i zgjedhjeve në Shkup, në Kumanovë, në Tetovë, në Kërçovë dhe në disa qytete të tjera, po zhvillohet pa probleme.
XS
SM
MD
LG