Ndërlidhjet

JERUSALEM


Mijëra policë të Izraelit u vendosën përrreth faltores në Jerusalem që konsiderohet e shenjtë edhe nga hebrenjtë dhe nga myslimanët, për të penguar marshin e ultranacionalistëve hebrenjë. 31 protestues u arrestuan, ndërsa militantët palestinezë kërcënuan se në rast të mbajtjes së protestës, do të braktisin armëpushimin.
"Duke provuar që të përdhosin xhaminë Al Aksa dhe duke injoruar përpjekjet për qetësi, ata po paralajmërojnë fundin e armëpushimit" tha përfaqësuesi i lëvizjes militante, Hamas.
XS
SM
MD
LG