Ndërlidhjet

SEUL


Shtetet e Bashkuara nuk kanë caktuar afat që Koreja e Veriut t'u kthehet bisedimeve bërthamore, dhe nuk do të ofrojnë koncesione për kthimin e saj.
Pozicioni amerikan u bë i qartë sot nga ndihmës sekretari për çështjet e Azisë Christopher Hill.
Gjatë një interviste në Seul, kryenegociatori amerikan Hill tha se Uashingtoni i konsideron të gjitha opcionet nëse bisedimet dështojnë.
XS
SM
MD
LG