Ndërlidhjet

KABUL


Mediat shtetërore afgane njoftuan se moti i ftohtë dhe bora që përfshinë krahinën verilindore Badakhshan, kanë shkaktuar vdekjen e 21 fëmijëve.
Sivjet Afganistanin e kaploi dimri më i madh në dekadën e fundit, i cili pas vetes la disa qindra njerëz të vdekur.
XS
SM
MD
LG