Ndërlidhjet

BOPAL


33 pelegrinë hindusë janë mbytur dhe 25 janë zhdukur në ujërat e thella të lumit Narmada, në të cilin kryenin ritualet religjioze.
Policia tha se incidenti ka ndodhur të shtunën në shtetin Madhya Pradesh, kur shkaku i nevojave të gjeneratorëve, nga diga e afërt është lëshuar të rrjedhë një sasi e madhe uji.
XS
SM
MD
LG