Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Soren Jessen Petersen, ka përgëzuar gjeneralin Agim Çeku dhe Trupat e Mbrojtjes së Kosovës për përparimet e bëra në plotësimin e standardit numër tetë.
Jessen Petersen, i shoqëruar nga komandanti i KFOR-it, Yves de Cermabon, fillimisht ka vizituar Shtabin e Përgjithshëm të TMK-së në Prishtinë, e më pas edhe njësitë e tjera të këtyre trupave në rajonin e Pejës, Gjakovës e Vitisë.
XS
SM
MD
LG