Ndërlidhjet

TIRANË


Kreu i rradhës i OSBE-së dhe njëherësh Ministër i Jashtëm i Sllovenisë, Dimitrij Rupel, po qëndron në Tiranë për të biseduar me drejtuesit e vendit rreth zgjedhjeve të përgjithshme të parapara që të mbahen gjatë verës.
Rupel do takohet me presidentin Moisiu, kryeministrin Nano, Ministrin e Jashtëm, Islami si dhe do marrë pjesë në një tryezë të rrumbullakët të organizuar nga OSBE-ja me partitë politike.
XS
SM
MD
LG