Ndërlidhjet

TEHERAN


Ish-shefi i policisë kombëtare të Iranit, Mohammad Baqer Qalibaf, ka bërë të ditur kandidaturën e tij për president në zgjedhjet e ardhshme presidenciale.
Qalibaf e ka përshkuar veten si pragmatik dhe ka thënë se ka gatishmërinë për të rivendosur mardhëniet diplomatike me Shtetet e Bashkuara, të cila janë ndërprerë pas revolucionit islamik më 1979.
XS
SM
MD
LG