Ndërlidhjet

TBILISI


Një delegacion i lartë i zyrtarëve amerikanë po qëndron në rajonin e Abkazisë, për bisedime me zyrtarët lokalë, që synojnë shkëputjen nga Gjeorgjia. Faktikisht Abkazia ka funksionuar si e pavarur nga Gjerogjia që pas luftërave të viteve '90, por asnjë shtet nuk e ka njohur Abkazinë dhe qeverinë e saj.
Kjo vizitë i paraprin asaj të presidentit Bush gjatë muajit të ardhshëm në Gjeorgji.
XS
SM
MD
LG