Ndërlidhjet

BISHKEK


Parlamenti i Kirgizsë miratoi sot dorëheqjen e presidentit të rrëzuar Askar Akajev, dhe ka caktuar 10 korrikun si datë të zgjedhjeve presidenciale.
XS
SM
MD
LG