Ndërlidhjet

KABUL


Në një aksion të përbashkët të trupave amerikane dhe afgane janë sulmuar disa nga qendrat e forcave të mbetura talibane në lindje të vendit.
Burimet afgane njoftojnë për 11 talibanë të vrarë , por burimet amerikane kanë thënë se nuk kanë të dhëna për numrin e talibanëve të vrarë.
XS
SM
MD
LG