Ndërlidhjet

HANOVËR


Kompanitë gjermane e ruse kanë nënshkruar marrëveshje prej qindra miliona dollarësh, derisa presidenti rus Putin dhe kancelari gjerman Schroder janë takuar në Hanovër. Në mesin e kontratave është dhe ajo me Gazpromin rus për zgjerimin e bashkëpunimit në fushën e industrisë së naftës e gazit.
Njëherësh kompanitë gjermane kanë marrë kontrata në ndërtimin e trenave të shpejtë në Rusi.
XS
SM
MD
LG