Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara thanë se do të ndihmojnë promovimin e demokracisë në Iran dhe për këtë do të ndajnë 3 milionë dollarë për grupet që dëshirojnë të punojnë për këtë qëllim. Zëdhënsi i Departamentit të Shtetit, Richard Boucher tha se të drejtë konkurimi për këtë fond kanë organizatat joqeveritare për edukim dhe për çështje humanitare.
XS
SM
MD
LG